Skąd przychodzimy…

TePeWu” to skrót od „Towarzystwo Pomocy Wzajemnej” – idei i społeczności wokół niej zgromadzonej, obecnie głównie online.

  1. Stowarzyszenie TePeWu (oficjalnie zarejestrowane 15 grudnia 2023 roku, działające od 1 stycznia 2024), reprezentuje społeczność na gruncie prawa publicznego i zarządza jej infrastrukturą.
  2. Osada to społeczność internetowa, otwarta dla wszystkich, którzy chcą dyskutować o „anarchizmie w Wieku Żelaza” i możliwych społecznościowych odpowiedziach na Wszechkryzys. Ma potencjał, by stać się miejscem spotkań dla przyszłych osób członkowskich społeczności i rozsadnikiem nowych projektów.
  3. Kooperatywa Artel to struktura mająca na celu rozwój i wdrażanie technologii w ramach paradygmatu ekonomicznego wolnego od kapitalizmu. Artel reprezentuje namacalny i zorientowany na cel aspekt TePeWu. W 2024 roku Artel nie ma zarabiać pieniędzy – działa na zasadach gospodarki darów. Od 2025 roku Artel podejmie działalność zarobkową na rzecz społeczności TePeWu.

…i dokąd idziemy

Poniższe podstawowe cele przyjęto na inauguracyjnym spotkaniu społeczności w dniu 30 grudnia 2023 roku.

Dla nas samych: kultywowanie wolności, solidarności, pomocy i troski wzajemnej w przestrzeni bezpiecznej od szkodliwych ingerencji. Każdej osobie według jej potrzeb, od każdej wedle jej możliwości.

Dla naszego otoczenia: pomoc innym w stawianiu czoła wyzwaniom zapaści cywilizacyjnej.

Dla świata: ograniczenie cierpienia i śmierci istot czujących, szczególnie w wyniku planetarnego wszechkryzysu.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.