Przejdź do treści

3 lipca 2025

Mapa pojęciowa w postaci koncentrycznych kręgów przeciętych na osiem sektorów. Kręgi od centrum oznaczają osobę, jej bezpośreni habitat, społeczność(i) które współtworzy, sieć(i) społeczności, otoczenie, czyli miasto i świat. Tytuł mapy to "Infrastruktura Dobrego Życia", w lewym dolnym rogu tekst "Każdej osobie wedle jej potrzeb mediowanych przez społeczność w granicach dostępnych zasobów."

Zebraliśmy się w cztery osoby z lokalnej ekipy TePeWu, więc tematy były zaawansowane. Petros przytargał wydrukowaną nową wersję mapy „Infrastruktura Dobrego Życia”, która kandyduje do roli głównej ramy metodycznej TePeWu.

Było dookoła tego trochę brainstormingu, aż musieliśmy sobie przypominać, że mamy konkretne cele społeczno-polityczne, a nie robimy tego jedynie dla frajdy intelektualnej.

Potem Kanako opowiedziała nam historię z dworca PKP w Katowicach, gdzie platforma dla wózków „działa, tylko pilota do niej nie ma”. Stwierdziliśmy zgodnie, że trzeba stworzyć jakiś uniwersalny klucz do platform, na taki i inne wypadki.

Porozmawialiśmy jeszcze o:

  • Stawianiu poidełek dla ptaków
  • Szukaniu sojuszników na terenie Gliwic.
  • Tworzeniu gier uczących ludzi myślenia i wczuwania się w sytuację innych.

Muffinki przygotowane przez Cafe Pracownie były bezkonkurencyjne.

Zapraszamy za tydzień!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.