Komunikat założycielski

po spotkaniu online w sobotę 11 listopada 2023.

Obecni: Kanako, Mateusz, Petros

  1. Uznaliśmy, że należy oddzielić pilną potrzebę uporządkowania zarządzania majątkiem i relacjami z grupami sojuszniczymi od procesu budowania społeczności, który wymaga spokoju i gotowości uczenia się na błędach.
  1. Założyliśmy zgrubny harmonogram działań struktury formalnej:
  • Do końca 2023 roku zarejestrowanie stowarzyszenia zwykłego w składzie Kanako, Mateusz, Petros, na podstawie przedyskutowanego w szerszym gronie regulaminu i założeń do działalności.
  • Do końca 2024 roku stopniowe rozbudowywanie stowarzyszenia o osoby członkowskie, funkcjonujące wcześniej w ramach społeczności.
  • Po osiągnięciu liczby 8-10 osób członkowskich (idealnie do końca 2024 roku), audyt dotychczasowej działalności i przekształcenie w stowarzyszenie rejestrowe i podjęcie nowych form działalności (odpłatna działalność pożytku publicznego, działalność gospodarcza). Przynajmniej półroczne moratorium na przyjmowanie nowych osób.
  • Do końca 2025 roku audyt dotychczasowej działalności i podęcie decyzji co do dalszego kierunku działań.
  1. Ludka i Waćpan – jesteście także zaproszeni do dołączenia do struktury formalnej. Zaproszenie jest otwarte bezterminowo.
  1. Niezależnie od tego, działania i decyzje stowarzyszenia (oprócz tematów wrażliwych z punktu widzenia bezpieczeństwa) będą omawiane i prezentowane publicznie, w ramach społeczności.
  1. Proces budowania społeczności i wspólnych założeń ideowych będzie przebiegał w stopniowo poszerzanym gronie, zgodnie z jego własną dynamiką. 
  1. Działania praktyczne: zapraszamy wszystkich do przedstawienia swoich pytań do projektu regulaminu i tego komunikatu (w komentarzach tutaj).

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.