Międzybańkowa Sieć Pomocy Wzajemnej

Pandemia COVID-19 nie tylko jest katastrofą medyczną, ekonomiczną i społeczną. Z dużym prawdopodobieństwem może się okazać kamykiem poruszającym lawinę nieprzewidywalnych skutków Wszechkryzysu.

Na dzisiaj możemy się spodziewać znacznego zubożenia społeczeństwa, zmiany sposobu funkcjonowania gospodarki i ogólnego osłabienia globalnego kapitalizmu.
Być może stanie się to właśnie początkiem zapowiadanego przez niektórych upadku cywilizacji przemysłowej. A prawie na pewno jest to początkiem największej od stu lat depresji gospodarczej.

Wszyscy odczuwamy już pierwsze skutki. Większość z nas odczuje je negatywnie, wręcz katastrofalnie. Niektórzy z nas chcą już dziś podjąć działania praktyczne: zbudować sieć pomocy wzajemnej i gospodarki solidarnościowej, która będzie nam pomagać przetrwać w nowych ciężkich czasach. Sieć, która pozwoli nam wyjść poza nasze dotychczasowe bańki społeczne i informacyjne.

Zapraszam Was na spotkanie online (organizowane równolegle i w porozumieniu z grupą „Planetarianki i Planetarianie”), gdzie w większym gronie porozmawiamy o tym, jak taka sieć mogłaby działać, jakie inicjatywy można rozwinąć na początek, jak możemy rozwinąć „międzybańkową” komunikację i kooperację (szczegóły tutaj na forum).

Zapraszam też do lektury tekstów podlinkowanych w komentarzach — i do proponowania Waszych własnych. I zapraszam do działania.

PomOc WzajEmna Rządzi!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x